Трагедија во Кичево: Почина младо момче

Локалниот клуб на Социјалдемократската младина во Кичево на својата фејсбук страница сподели тажна вест, за нивниот млад сопартиец Даниел Ангелески кој имал само 30 години.

,,Со огромна тага и неверување ја примивме веста дека нашиот драг другар и сопартиец Даниел, не е веќе меѓу нас.
Премногу рано, загубивме другар за пример, човек со големо срце и шарм.

Ние сме ти бескрајно благодарни на твојот несебичен придонес. На семејството Ангелески му изразуваме длабоко и најискрено сочувство.

Нека те чуваат ангелите.

Почивај во мир и вечна ти слава” – пишува во објавата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.04.2021 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега