Трагедија во Германија: Се преврте школски автобус- две деца загинаа на пат до училиште

Две деца загинале откако школски автобус излетал од патот во централна Германија, јавуваат германските медиуми.

Во несреќата според извештаите, повредени се 20 деца, како и возачот на автобусот.

До несреќата дошло во градот Берк, околу 260 километри од Берлин, поради магла на патот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега