Трагедија во домот на Радмила Манојловиќ - пејачката во солзи

 

Познатата пејачка Рада Манојловиќ ги откажа настапите поради поради смртта на член од нејзиното семејство која многу ја растажи, а тоа е нејзиниот дедо со кој пејачката била особено блиска и со кој израснала.

-Рада отпатува од Белград за да биде со семејството во овие тешки моменти. Беше многу приврзана за дедо и, татко на нејзиниот татко. Беа многу врзани и ова и падна многу тешко, вели близок пријател на Манојловиќ во изјава за српските медиуми.

 

 

 

25.09.2017 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа