Трагедија во Белград: Навивач на „Ѕвезда“ почина за време на мечот со Келн

 

 

Навивач, од Стара Пазува, починал на натпреварот помеѓу „Црвена Ѕвезда“ и „Келн“.

Несреќниот навивач починал од срцев удар, додека неколку се повредени во тепачка.

Направено е се за да му се помогне, но сите обиди за реанимација биле неуспешни -рекле докторите.

На лекарите им било кажано дека човекот во текот на денот и пред натпреварот имал тегоби и проблеми со срцето.

На натпреварот, во тепачка биле повредени и неколку навивачи на Келн и на Црвена Ѕвезда, но сите се медицински згрижени, или префрлени на токсикологија, поради тоа што биле во алкохолизирана состојба.

 

 

 

 

 

07.12.2017 - 23:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа