Трагедија вечерва на македонските патишта: Тешка сообраќајка, има мртви

Вечерва тешка сообраќајка со загинати близу Прилеп, дознава Centar.mk.

Околу 20:00 часот на регионалниот пат Прилеп – Битола кај село Вашарејца,при судир на товарно возило и автомобил, патничкото возило излетало од патот и загинале возачот Џ.И. (1984) и совозачот А.И(1991), неофицијално и двајцата се од прилепско дознава Centar.mk.

Повеќе детали се очекуваат подоцна.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 22:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега