Трагедија утрово ја потресе Македонија: Две 15-годишни момчиња загинаа во сообраќајка

Синоќа на патот Петралинци-Балдовци се случила тешка сообраќајна несреќа помеѓу скутер и автомобил, пишува Струмицаденес.

На скутерот биле две млади момчиња С.К и А.М од село Дрвош (двајцата имале по 15 години) кои го загубија својот живот.

На местото на несреќата излегла екипа од СВР- Струмица кои детално ја истражиле несреќата.

Повеќе детали и информации порталот најави за денес.

 

 

 

12.08.2018 - 09:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега