Трагедија: Скопјанка одела на улица, паднала и починала

 

Во 22 часот синоќа во Скопје на улица „Максут Садик“ пријавено е дека додека жена се движела по улица, и се слошило и паднала.

МВР информира денеска дека се работи за 70-годишната С.А. од Скопје, која се движела по улицата и се слошило и паднала.  Од страна на доктор од екипата на Итна медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител, телото на почината ќе биде дадено на обдукција. 

 

 

 

21.04.2018 - 14:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега