Трагедија: Се обеси поранешен фудбалер на Црвена Ѕвезда

Поранешниот српски фудбалски интернационалец и играч, кој кариерата ја започна во златната генерација на Црвена Ѕвезда, Милош Дробњак извршил самоубиство, јавуваат српските медиуми.

Дробњак е пронајден обесен во неговиот дом во белградската населба Угриновци, кој на 41. година си пресудил. Самоубиството е извршено вчера, но неговото безживотно тело е пронајдено попладнево.

Својата кариера ја завршил во 2009 година, по што влегол во сериозни финансиски проблеми предизвикани од тешката болест на неговата сопруга и борбата за нејзиниот живот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 21:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега