Трагедија попладнево во Македонија: Маж загина од струен удар

Доцна попладнево околу 17 часот, во куќа во село Грешница, тешко бил повреден од струен удар маж од Кичево, дознава Centar.mk.

Според информациите, мажот во тешка состојба со возило на брзата помош бил пренесен во кичевската болница, каде што починал околу 18 часот, откако врз него била направена реанимација.

Повеќе детали во текот на утрешниот ден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.08.2020 - 21:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега