Трагедија: Почина младиот Тоше Илиевски за кој Македонија се крена на нозе

Тажна вест ја обиколи Македонија, почина Тоше Илиевски за кој се кренаа сите на нозе.

За Тоше Илиевски имаше објавувано голем број на апели за помош, се бореше со тешка болест и Македонија се сплоти да го излечи. неговите пријатели се простуваат со него на социјалните мрежи.

Тоше боледуваше од Non- Hodgkin’s lymphoma, или карцином на лимфни жлезди.

Нека почива во мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 08:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега