Трагедија: Почина 24-годишен фудбалер во сон

Нова трагична вест го потресе светскиот фудбал, откако Џери Томпсон, 24-годишниот фудбалер на Карик Ренџерс во Северна Ирска починал синоќа најверојатно од срцев удар.

Томпсон бил исклучително популарен фудбалер во Северна Ирска, еден од најдоброте играчи во својот тим, а имаше извонредна сезона и во саботата во последниот меч бил проглаен за МВП на мечот.

Засега не е позната причината за смртта, но се претпоставува дека е инфаркт во сон.

„Засекогаш ќе бидеш во моето срце млад човеку. Срцето ми се скрши“, објави менаџерот на Карик Ренџерс, Ниал Карие.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега