Трагедија на македонските патишта: Возач почина на лице место во несреќа

Тешка несреќа ја потресе Македонија кога во 10.40 часот на магистралниот пат Струмица-Граничен премин „НовоСело“, помеѓу селата Дабиле и Босилово,  патничко возило „Фиат Браво“ со струмички регистарски ознаки излетало и се забило во дрво.

МВР информира дека  возилото било управувано од 61-годишниот И.Г. од  Босилово кој излетало од патот и удрило во дрво и за жал починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Струмица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 10:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега