Трагедија: Млад актер пронајден мртов во хотел

Младиот актер Кори Монтејт познат по серијата „Glee" е пронајден мртов во хотел во Канада.

31-годишниот актер бил пронајден мртов во својата хотелска соба, а причините и околностите во кои настанала смртта сеуште се истражуваат.

-Телото на актерот го пронашол вработен во хотелот, откако тој не ја напуштил хотелската соба навреме, пишува Reuters. 

Кори Монтејт се појави и во трилерите „Final Destination 3", „White Noise: The Light", и хоророт „ Whisper".

најчитано сега