Трагедија ја потресе Македонија: Родилка почина во болница

Голема трагедија ја потресе Македонија откако утрово во Штип родилка од Свети Николе починала, а бебенцето за среќа  останало живо.

Како што дознава МКД.мк од семејството, жената се породила со машко бебе, а утрово починала под засега се уште неразјаснети околности.

Семејството нема информации од што настапила смртта и кога дошло до влошување на состојбата кај родилката.

Болницата го потврди случајот но не кажа детали за МКД.Мк.

 

 

 

14.06.2018 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега