ТРАГЕДИЈА: Дете загина на санкање

Деветгодишниот  Е.Х загина вчера за време на санкање во близина на Бусовач, Србија откако излетал под автомобил. 

- Момчето веднаш било превезено во болница, но за брзо време им подлегнал на повредите, изјавиле од болницата. 

Сопред неофицијалните информации, момчето со своите врсници се санкал, и во тој момент поминал автомобил и момчето излетало под возилото.

Трагедијата се случила вчера околу 13 часот. 

 

 
 
11.01.2017 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа