Трагедија: Бебе почина во Крушево

Бебе донесено мртво во Здраствен дом во Крушево.

„На 23.09.2020 во 18:45 часот во Полициската станица Крушево било пријавено дека во Здравствен дом Крушево било донесено бебе, за кое лекар констатирал дека било починато, без видливи траги на насилство“ информираат од полиција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Крушево, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега