Трагедија: 16 годишно момче се фрлило од зграда

16 годишно момче се фрли од зграда во хрватското место Жупања. Како што пренесуваат хрватските медиуми, вчера околу 13 часот момечто се качило на покривот на зградата и скокнало од таму. Со тешки телесни повреди веднаш било префрлено во болница но по три часа им подлегнало на повредите. Полицијата се сомнева дека се работи за самоубиство, но сепак отворила истрага за случајот.

20.09.2013 - 12:54

најчитано сега