Торнадо удри сред Европа: Летаа дрва и покриви (ВИДЕО)

Торнадо носеше покриви и дрва, а според првите податоци има и повредени во Германија.

Околу 17 часот големо невреме ја погоди Германија, а торнадото направи штета во неколку места.

Во продолжение на снимката може да погледнете како изгледаше невремето.

20.05.2022 - 19:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега