Топлото време ги разбуди смрдливките - ако влезат во вашиот дом не ги убивајте, а еве и зошто

 

Времето е сончево и топло  и нормално е природата да се буди, односно инсектите да влегуваат во куќите, но не е во ред да ги убивате, туку едноставно да ги исфрлите. Немојте да користите хемикалии бидејќи така не им штетите само на инсектите туку и на своето здравје. 

Ако сакате што подалеку да бидат инсектите од вашиот дом користете лаванда. 

Смрдливките често се појавуваат во нашите домови, не се опасни, но доколку во вашиот дом влезе смрдливка се верува дека ќе се случи нешто убаво.

 

 

 

13.10.2017 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа