Толку од сонцето, следува дожд, ветер и грмежи

 

Доколку денеска треба да излезете од дома, или пак сте на работа задолжително со себе понесете чадор, бидејќи според метеоролозите не очекува променливо облачно и нестабилно време, попладне на повеќе места во државата се очекува да има пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 15 до 26 степени.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 24 степени

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 07:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега