Токио полуде по убавата Русинка: Ја нарекуваат „Божица во бикини“

Руската пливачка Јулија Ефимова која во финалето на Олимписките игри ќе ги одмери силите во трката на 100 метри градно против Американката Лили Кинг, го освојува Токио и со својот атрактивен изглед.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

Прекрасната 29-годишна Русинка плени со својата убавина, а температурата дополнително ја подигна со својата фотографија на која позира пред базенот во бикини. Фотографијата има повеќе од 51.000 лајкови и мноштво коментари на сметка на нејзиниот изглед.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

Сите се согласни дека Ефимова има тело за медал, а таквите коментари не не чудат со оглед на фактот дека со години важи за една од најубавите и најзгодни спортистки.

Остана забележана и нејзината изјава кога ѝ било споменато дека помеѓу правилата во Токио е и забраната за интимни односи во олимпиското село...

„Чекајте, рековте забрана за интимни односи? Како и многу други спортисти, мислам дека ќе се занимавам со некои други нешта на Игрите“, рекла Јулија.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93)

27.07.2021 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега