ТМРО: Западнобалканската унија е погубна за Македонците

За ТМРО веќе официјализираната идна Западнобалканска унија помеѓу Србија, Албанија и Македонија е решавање на кратки патеки на меѓусебните спорови на sрпското и aлбанското прашање на сметка на mакедонскиот народ.

За Македонците ваква унија е погубна, но за неа нема ни политичка одлука за такво нешто. Македонскиот национален интерес, сепак не е само северозапад, се вели во соопштението на ТМРО.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.10.2019 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега