Тлото не мирува - Осум земјотреси ја стресоа Албанија

Осум земјотреси денеска ја стресоа Албанија.  Се работи за земјотреси со јачина од 2.5, 3, 2.4, 4.3, 2.3, 2.7, 2.2 и 2.8 степени.

Повеќето од нив се во близина на Круја, Пешкопеја и Тирана. 

Бројот на жртвите од земјотресот во Албанија се зголеми на 52.

Најразорен од сите потреси беше тој со 6.4 според Рихтер, кој се почувствува и кај нас.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 18:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега