Типична русокоса: Се пофалила на Твитер дека прегазила човек, па завршила во затвор

Веројатно да удрите некого со автомобил ќе бидете исплашени и ќе го пријавите случајот во полиција, но оваа "паметна" русокоса по име Ема, на социјалната мрежа Твитер се пофалила дека удрила во велосипедист, но како што вели таа имала предност во сообраќајот па затоа не и е грижа.

- Удрив во велосипедист, но јас имав предност, а тој и онака не плаќа за користењето на патот, напишала Ема на Твитер.

Сепак, оваа порака стигнала и до полицијата па таа покренала истрага против русокосата девојка.

Па затоа, внимавајте со што се фалите на социјалните мрежи.

најчитано сега