Тинејџерка избега од Јавна установа за згрижување деца

 

18-годишна девојка избегала од Дом за згрижување деца.

-Вчера во 15:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца самоволно се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(18), која и претходно се оддалечувала од установата и била враќана назад, велат од полицијата.

 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

24.11.2021 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега