Тинејџери со безбол палки и ножеви сееја страв низ Скопје - полицијата изврши претрес во нивните домови

МВР поднесе кривични пријави против петчлена група разбјници кои со безбол палки иножеви извршија седум кражби во Скопје.

Полицијата изврши претрес во домовите на осомничените и таму ги пронајде сите предмети кои недостасувале од кражбите.

Тинејџерите биле веднаш пренесени во полициската станица Карпош каде ги ја признале вината.

 

 

 

14.02.2018 - 19:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа