Тинејџер се обидел да ограби банка во Аеродром

Осумнаесетгодишник од Кавадарци е приведен поради обид синоќа околу 3 часот да ограби банка.

Како што извести МВР, тој бил затекнат при обид да изврши тешка кражба во филијала на банка на подрачјето на општина Аеродром.

Задржан е во полиција, по што ќе следува пријава.

 
11.04.2024 - 13:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега