Тинејџер прегази малолетник во Битола

Вчера во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на улицата „Козјак“ во Битола, патничко моторно возило марка „фолксваген“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 19-годишниот А.З. од Битола, удрило во малолетен пешак од Битола, извести МВР.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

14.06.2024 - 15:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега