Тинејџер фатен на дело додека продава дрога

СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(19) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 09.12.2023, пријавениот бил затекнат при продажба на марихуана на три лица.

На 20.03.2024 полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана, семки од растението канабис и две дигитални ваги.

13.06.2024 - 23:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега