Тина Тарнер ќе се мажи на 73-годишна возраст

Легендарната пејачка Тина Тарнер и нејзиниот партнер Ервин Бах, ќе застанат пред олтар на 15 јули во Швајцарија, пренесува National Enquirer.

Тарнер судбоносното „да“ ќе го каже  во вилата која ја поседуваат со Бах на брегот на швајцарското езеро.

Венчалниот фустан  на пејачката ќе биде креација од  Армани, кој го одбрала за време на патувањето во Милано.

Пејачката реши на 73 - годишна возраст својата долгогодишна љубов да ја круниоса со брак.  

најчитано сега