Тетовка го пријавила поранешното момче- злоупотребувало лични податоци

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка го пријавила поранешното момче.

Имено пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од село Долно Палчиште, со кого претходно била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2019 - 16:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега