Тетовец со сила држел малолетник во својата соба - се осмневал дека го ограбил, па го претепал

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 30-годишниот Р.Х. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“.

На 12.02.2020 пријавениот, поради сомнеж дека му украл електронски уред, заклучил 16-годишник од Тетово во собата од својата куќа, против негова волја и физички го нападнал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 16:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега