Тетовчанец пет години ќе лежи во затвор

 

Околу 11 часот полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле 35-годишниот Д.Ј. од Тетово осуден на затворска казна од пет години за сторени кривични дела „измама“.

По приведувањето, лицето е задржано во Полициската станица Тетово, по што е предаден во КПУ „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

 

 

 

13.03.2018 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа