Тестирајте го вашиот вид: Кој сад прв ќе се наполни со вода?

 

На фотографијата има прикажана чешма и неколку садови.

Што мислите кој сад ќе се наполни прв со вода?

Погледнете ја убаво фотографијата: 

 

 

 

Најпрво ќе се наполни садот под број 5.

Затворен е каналот помеѓу 2 и 5.

 

 

 

 

 

24.09.2017 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа