Тешко повредено младо момче од Скопје - Излетало од пат

Младо момче е тешко повредено откако излетало со мопедот од пат во Скопје.

Во 01.45 часот на паркинг на улица „Јани Лукровски“ во Скопје, 19-годишниот Ф.В. од Скопје, управувајќи мопед „Јиајуе“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана помош. 

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.   

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега