Тешко повреден охриѓанец, паднал во провалија

Во село Велестово, охридско, К.Ј.(64) од Охрид вчера паднал во провалија, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Повредениот охриѓанец бил пренесен во Општата болница Охрид, за укажување на лекарска помош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега