Тешка верижна сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица

Поради верижна сообраќајка во прекин e сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица. Сообраќајката се случила во близина на патот кој води за село Бигла, а според информации на очевидци кои ги потврдија и од делчевската полиција, во сообраќајката учествувале три возила и еден камион.

Посочуваат дека сообраќајката настанала кога возило со странски регистерски таблички се обидело да го помине камионот.

На лице место покрај полицијата која врши увид е и возило на Итната медицинска помош. Според информации од овие служби нема сериозно повредени лица. Повеќе детали од полицијата најавија во текот на денот.

24.11.2022 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега