Тешка сообраќајна несреќа во Синѓелиќ: Еден загинат, друго лице итно пренесено во болница

Тешка сообраќајна несреќа во Синѓелиќ: Едно лице загина, друго со тешки повреди итно пренесено во болница

Едно лице загина, а друго со тешки повреди итно е пренесено во болница со возило на Итната медицинска помош.

Несреќата во која учествувале мотор и машина за сечење дрва се случила вечерва, пред 20 часот кај училиштето во Синѓелиќ, јавува ТВ21.

Загинало лицето кое ја управувало машината, а моторциклистот е со повреди. Во моментот увидни екипи вршат увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 22:02
Фото: 
ТВ21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега