Тешка сообраќајка во Скопје - загина младо момче

Во тешка сообраќајка попладнево во Арачиново помеѓу Ауди и мотор Јамаха загина 22-годишно момче додека додека едно лице е потешко повредено.

Како што пишува Centar.mk автомобил марка Ауди а4 се судрил со моторот на кој биле две млади момчиња, при што момчето што го управувало моторот загинало, а сопатникот е тешко повреден.

Според информациите мотоциклот бил управуван од Х.Б. од Арачиново, на возраст од 22 години кој починал во болницата Свети Наум Охридски во Скопје, додека сопатникот А.С. кој бил на возраст од 26 години итно е пренесен во клиниката Мајка Тереза, каде што според неофицијални информации му се констатирани тешки повреди.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2020 - 17:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега