Тешка сообраќајка во Охрид: Загина велосипедист

Велосипедист загина во тешка сообраќајна несреќа на стариот пат Охрид – Струга во близина на автобуска постојка, јавува порталот Скопје 1 повикувајќи се на неофицијални информации.

-Сообраќајна незгода се случи на стариот пат Охрид – Струга во близина на автобуска постојка, помеѓу автомобил и велосипедист. Увид на местото на незгодата вршат полициски екипи, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.03.2021 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега