Тешка сообраќајка во Делчево, едно лице е повредено

На улицата „Ѓорче Петров“ на 15.05.2022 во 20.35 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу патничко моторно возило „Фолксваген  Тигуан“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.М.(18) од с.Звегор, делчевско и мопед со делчевски регистарски ознаки, управуван од А.А.(22) од с.Габрово, делчевско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил А.А., констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Делчево.

 

16.05.2022 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега