Тешка сообраќајка попладнево на автопатот Скопје-Велес: Автомобил излетал од патот

 

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи на автопатот Скопје-Велес, после тунелот, дознава Курир.

Според информациите на Курир едно возило непозната марка со скопски регистерки ознаки излетало од патот.

Неофицијално, како што пишуваат од Курир, едно лице загинало . На терен присутни се и возила на Итна медицинска помош. Не е познато колку лица имало во возилото.

Од МВР за Курир само потврдуваат дека е случена сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес, но повеќе информации не откриваат. Велат, по завршување на полицискиот увид кој е во тек ќе бидат познати повеќе детали.

 

 

 

17.04.2018 - 15:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега