Тешка сообраќајка на излезот од Скопје - три возила целосно уништени

Три возила се целосно уништени во сообраќајната несреќа која се случила синоќа на влез на Скопје, објави „Република“. Несреќата се случила на автопатот на влезот на Скопје во Ченто, кај сервис „Колевски“.

Според очевидци, неколку повредени лежеле на патот, а полиција и Брза помош подоцна пристигнале на местото на несреќата. Луѓе со блиц од мобилни телефони им сигнализирале на возилата што доаѓале за да ги предупредат на несреќата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.03.2019 - 10:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега