Тешка сообраќајка кај мостот „Гоце Делчев“ во Скопје - возило ја проби оградата

Тешка сообраќајка се случила попладнево, при што три лица се повредени, објави Република.

Имено, како што информираат од Република, денеска во 17:20 часот, БМВ со скопски регистарски ознаки удрило во оградата од мостот. Во возилото биле возачот и двајца сопатници. Засега не е утврден нивниот идентитет. Тројцата побарале помош во „Св. Наум Охридски“. Увидот на МВР се уште е во тек, повеќе информации се очекуваат подоцна.

 

 

 

24.09.2018 - 21:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега