Тешка сообраќајка: 20-годишник прегази пешак

На 23.01.2023 часот во 20.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Јане Сандански“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(20) од с.Мала Речица, тетовско, удрило во пешакот Е.А.(18) од с.Ларце. Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница во Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.  

24.01.2023 - 15:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега