Тешка несреќа во струшко: Возило удри во „југо“, па во татко и син - едно лице загина

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“, Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против 54-годишниот С.Б. од струшкото село Велешта.

Како што информира МВР, тој на 17.09.2019, управувајќи патнички автомобил „голф“ на регионален пат, извршил неправилно свртување кон локалниот пат за селото Добовјани и удрил во патнички автомобил „југо“, а потоа во 55-годишниот С.Б. и неговиот малолетен син, двајцата од Република Албанија, кои се движеле по патот. Тие се здобиле со тешки телесни повреди од кои С.Б. подоцна им подлегнал на повредите. Со телесни повреди се здобил и возачот на автомобилот „југо“, 58-годишниот Р.П. од Вевчани. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега