Тешка несреќа во Скопје - Младо момче прегази двајца пешаци

Во 22.55 часот на крстосницата од улиците „Војдан Чернодрински“, „Славеј Планина“ и „Кримска“ во Скопје, патничко возило „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 19-годишниот И.Б. од Скопје, удрило во пешаците А.Ш.(44) и Х.Ш.(18), двајцата од Скопје.

Притоа, со тшки тлесни повреди се здобил А.Ш., додека со телесни повреди се здобила Х.Ш.

Со возило на Итна медицинска помош тие биле пренесени во Ургентен Центар при комплекс Клиники „Мајка Тереза“-Скопје, каде им била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега