Тешка несреќа во Скопје: Млада девојка прегази старец

 

Околу 10 часот и 50 минути на крстосницата од булеварот „Партизански Одреди“ со улицата „Никола Парапунов“ во Скопје, 19-годишната И.С. од Скопје, управувајќи патничко возило „Фиат“ со скопски регистарски ознаки, удрила во пешак.

Се работи за 81-годишниот Л.Ф. од Скопје кој од ударот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градска општа болница „8-ми Септември“.

По укажаната лекарска помош тој бил препратен на Клиника за торакална хирургија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

 

 

 

18.05.2018 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега