Тешка несреќа во Скопје - маж однесен во Градска болница

 

Маж се здобил со тешки телесни повреди при сообраќајна несреќа која се случила во Скопје.

-Вчера во 12:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „кимко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 26-годишниот К.Р. од Скопје и патничко возило „мини купер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот Е.А.од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.Р., по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2020 - 10:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега