Тешка несреќа во Македонија: Трактор прегази 7-годишно дете

Во 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од 67-годишниот М.Џ. од Боговиње, удрил во седумгодишно момче.

Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во тетовската клиничка болница.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 15:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега